29 січня - ДЕНЬ МОБІЛІЗАЦІЇ ЗУСИЛЬ ПРОТИ ЗАГРОЗИ ЯДЕРНОЇ ВІЙНИ
День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни відзначається у всьому світі в річницю прийняття Делійської декларації, основною метою якої є заклик до припинення гонитви ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу та усунення самої загрози ядерної війни.
Делійська декларація була прийнята 29 січня 1985 року в столиці Індії Нью-Делі на нараді глав держав і урядів декількох країн — Індії, Греції, Мексики, Аргентини, Танзанії та Швеції, які стали першими країнами, що підписали цей документ. Саме з моменту прийняття даної декларації про принципи вільного від ядерної зброї та ненасильницького світу і веде свою історію це свято.
Сьогодні багато країн світу мають у своєму озброєнні ядерну зброю, але застосування її заборонене. Це пов’язано із сумними подіями 1945 року, коли на японські міста Хіросіму та Нагасакі було скинуту дві бомби, що забрали багато життів, а наслідки цих подій відображаються досі.
Вибух ядерної бомби – це жахлива катастрофа, що має незворотні наслідки як для країни, в якій відбувся цей вибух, та і для інших країн світу.
Вберегти планету від цих наслідків практично неможливо, радіація згубно діє на природний світ, а також негативно відбивається на здоров’ї людства. Наслідками таких катастроф є епідемії, голод та мародерства. Люди, що перебувають під дією радіації, страждають від онкологічних захворювань, генетичних порушень тощо.
Ядерна війна також може призвести до серйозних кліматичних зрушень та величезного негативного впливу на все людство на Землі. Міжнародний день мобілізації проти загрози ядерної війни дозволяє постійно пам’ятати про дану проблему та віднаходити ефективні шляхи для її розв’язання.